Správa výchovno-vzdelávacej činnosti za rok 2022/23

Rólunk- O nás

Meseország Óvoda

Óvodánk a falu központjában, de csendes, nyugodt helyen található, egy épületben a szlovák nyelvű óvodával és szomszédságban a szlovák valamint a magyar tanítási nyelvű alapiskolával. A közös épületben külön bejárattal rendelkezünk. Három csoportszoba, három öltöző, két felújított szociális helyiség szolgálja a gyerekek igényeit. Különálló, körülkerített udvarral rendelkezünk, ahol többféle mászóka, hinta, két homokozó csúszdával, egy faházikó és egy óriási fából épített hajó várja a kis óvodásokat, akik ha elfáradnak kis padokon pihenhetnek meg. A másik óvodával közös közlekedési pályán lehetőségünk van a közlekedési szabályok megtanulására és begyakorlására, mielőtt az igazi utcai forgalomba belecsöppennek gyerkőceink.

Az óvoda egész környezete a gyermekek igényeinek kielégítését szolgálja. Csoportszobáink a közelmúltban teljes felújításon estek át, új parkettát, festést, szőnyegeket és bútorokat kaptak, a jó levegőt minden szobában ionizációs légtisztító berendezés biztosítja.

Gyermekeink megfelelő testi-lelki- és szellemi fejlődését a jó környezet mellett sok-sok modern fejlesztő eszköz és játék, tornaszerek és a kommunikációs technika eszközei is segítik. A családias és szeretetteljes légkör kialakítását 7 magas fokú felkészültséggel rendelkező óvónő biztosítja, akik képesek a folyamatos megújulásra  és tudásuk, ismereteik állandó bővítésére a sikeres nevelő-oktató tevékenység érdekében.

Meseországunk kapuja mindenki előtt nyitva áll.

Kedves látogató, lépjen be rajta!!!

• Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským-Óvoda
    925 22 Veľké Úľany, Štefana Majora 560
    +421915981344