Správa výchovno-vzdelávacej činnosti za rok 2022/23

Boldog óvoda

Nadpis

Nagy reményekkel és örömmel tudatjuk, hogy Meseország Óvodánk a 2022/2023-mas tanévre ismét elnyerte a

Boldog Óvoda / Boldog Iskola címet.

A pályázat célja: a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva az óvodai, alsós, felsős és közép szintjén tanulók csoportosan és egyénileg ismerjék meg a boldogság fő összetevőit. Mindeközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspiráljuk őket, amelyek – a boldogságkutatók tapasztalatai alapján – hozzájárulnak a gyerekek boldogságszintjének növekedéséhez.

Az eredmény: optimista, magabiztos és kitartó óvodások és iskolások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

ÖRÜLÜNK, HOGY GYERMEKEIKKEL EGYÜTT ENNEK RÉSZESEI LEHETÜNK!

------------------------------------------------

ISKOLATEJ PROGRAM

Óvodánkban a gyermekek az Európai Unió ISKOLAI PROGRAMJÁN keresztül az  Európai Unió  és a Szlovák Köztársaság költségvetéséből iskolatejet kapnak. Az ISKOLAI PROGRAM célja, hogy hozzájáruljon a gyermekek egészséges életmódjához azáltal, hogy az iskolai létesítményekben elősegíti a tej és tejtermékek fogyasztását.
2020. szeptember 1-jétől az iskolatej program finanszírozásához  Nagyfödémes Község is hozzájárul.

-------------------

Deťom je podávané školské mlieko v rámci ŠKOLSKÉHO PROGRAMU Európskej únie dotovanej z finančných prostriedkov Európskej únie a z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom ŠKOLSKÉHO PROGRAMU je prispieť k zdravému životnému štýlu detí a žiakov prostredníctvom podpory spotreby mlieka a mliečnych výrobkov v školských zariadeniach.

Od 1.9.2020 je školský mliečny program spolufinancovaný z prostriedkov zriaďovateľa – Obce Veľké Úľany.

• Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským-Óvoda
    925 22 Veľké Úľany, Štefana Majora 560
    +421915981344